Zurück

Małopolska i Kraków

Małopolska i Kraków

Małopolska – połączenie wszystkiego, co najlepsze, Polska w pigułce. To tu można odnaleźć jurajskie skamieniałości dowodzące, że miliony lat temu istniało tutaj morze i jednocześnie zetknąć się z najnowocześniejszą techniką, nauką czy architekturą. Położony na południu Polski region i jego stolica Kraków należą do najpiękniejszych obszarów Europy Środkowej. Powodów, dla których warto zorganizować tu spotkanie, jest nieskończenie wiele, a oto 10 najważniejszych z nich:

   
   
  
1. Jedna z najatrakcyjniejszych destynacji turystycznych w Europie i na świecie (Kraków, Wieliczka, Tatry, Wadowice czy Muzeum Auschwitz-Birkenau), przyciągająca ponad 11 milionów turystów rocznie.
2. Rozwinięta komunikacja i dogodne położenie w centralnej części Europy; Kraków Airport oferuje ponad 50 bezpośrednich połączeń lotniczych do największych miast europejskich.
3. Jeden z najczęściej wybieranych kierunków turystyki biznesowej w Polsce i miejsce organizacji dużych imprez międzynarodowych, między innymi: Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju, światowe kongresy czy europejskie festiwale.
4. Różnorodna, wciąż rozwijająca się oferta obiektów konferencyjnych (ponad 400 w całym regionie), od zabytkowych, przez nowoczesne, do zupełnie niekonwencjonalnych; od kameralnych po bardzo duże.
5. Świetnie rozwinięta baza noclegowa: renomowane hotele międzynarodowych sieci, hotele spa & wellnes oraz butikowe obiekty w zabytkowych odrestaurowanych budynkach.
6. Bogaty kalendarz imprez kulturalnych. W samym Krakowie rocznie odbywa się ponad 50 festiwali.
7. Doskonała kuchnia: szeroki wybór lokali gastronomicznych, z czego aż 19 rekomendowanych jest przez przewodnik Michelin 2014. Ponadto 11 produktów regionalnych zarejestrowanych zostało w UE.
8. Unikatowa przyroda z niezwykłym krajobrazem, na który składają się bogactwo fauny i flory oraz cenne zabytki, co sprawia, że są tu idealne warunki do spotkań w terenie.
9. Walory kulturowe: w Małopolsce znajduje się aż 14 miejsc w Polsce wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.
10. Ogromne zaplecze naukowe – liczne uniwersytety, szkoły wyższe, instytuty naukowe i instytucje badawcze.

Multimedia

Spielen Spielen