Back

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza!

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza!

Wystawa ze zdjęciami przed Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej
Po 5 latach od podpisania listu intencyjnego w sprawie utworzenia nowej placówki muzealnej w Oświęcimiu Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej otwiera swoje „bramy” i zaprasza zwiedzających do odkrywania niezwykłej ekspozycji, której celem jest przywrócenie i ocalenie pamięci o ludziach tworzących historię ziemi oświęcimskiej.

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej (MPMZO) otwiera wystawę stałą 1 maja 2022 r. W tym dniu, od godziny 15.00 (po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej) będzie możliwość po raz pierwszy zobaczyć wystawę. Otwarcie Muzeum będzie połączone z promocją albumu pt. „Spacer po Oświęcimiu. Fotografie ze zbiorów Tadeusza Firczyka”.  Z kolei od 2 maja zapraszamy wszystkich do aktywnego zwiedzania wystawy stałej, najmłodszych zachęcamy do eksplorowania „Ścieżki Superbohaterów”, dzięki której dzieci mają okazję poznać historię przez zabawę na świeżym powietrzu.
Ekspozycja stała w Muzeum  przedstawia bohaterskie działania mieszkańców ziemi oświęcimskiej, którzy z narażeniem życia udzielali pomocy więźniom obozu Auschwitz.
Multimedialna forma wystawy pozwala widzom jeszcze bardziej doświadczyć i poczuć emocje, jakie towarzyszyły świadkom historii. Istotą ekspozycji są filmy zbudowane na relacjach świadków. Żywe wspomnienia o codzienności okupacyjnej przedstawiają brutalny świat utrwalony w pamięci świadków.
W maju i czerwcu wstęp do Muzeum będzie bezpłatny.

 

Multimedia