Facebook link

Obiekt - VisitMalopolska

Pętla wokół Myślenic

Pętla wokół Myślenic

Pętla wokół Myślenic
Skala trudności: Dla zaawansowanych
Rodzaj szlaku: rowerowy
Długość szlaku: 16 km
Myślenice Region turystyczny: Tarnów i okolice
Początek szlaku: Myślenice Zarabie Koniec szlaku: Myślenice Zarabie Całkowita długość szlaku: 16,0 km Poziom trudności: trudny Kolor szlaku: czerwony Obowiązkowa pętla myślenicka pod rowery MTB/gravel dla każdego, kto chce wjechać na górę Chełm. Na jej szczycie znajduje się wieża widokowa, prywatne obserwatorium astronomiczne oraz górna stacja wyciągu narciarskiego z działającą restauracją (www.sportarenamyslenice.pl). Kiedyś Góra Chełm była mekką kolarstwa zjazdowego, z przygotowanymi trasami downhillowymi, które obecnie czekają na reaktywację. Tu propozycja wyjechania i zjechania o własnych siłach po najdłuższej z możliwych tu pętli, bez posiłkowania się wyciągiem. Szlak dość dobrze oznakowany, ale proponujemy jazdę po śladzie GPX, bo brakuje paru oznaczeń na rozjazdach. Proponujemy jazdę w przeciwną stronę ruchu wskazówek zegara, ze względy na prostsze podjazdy jeśli chodzi o nawierzchnię (podjazd pokrywa się w części z Karpackim Szlakiem Rowerowym). Start na myślenickim Zarabiu, gdzie oprócz parkinów nadrzeczne tereny na Rabą zamieniły się w ostatnich latach w dobrze wyposażony park wypoczynkowy z licznymi alejkami spacerowo-rowerowymi. Można uznać, że to w zasadzie jeden z gotowych już fragmentów trasy VeloRaba. Płaskie brzegi rzeki opuszczam w okolicach stadionu i odtąd będzie nas już czekać wspinaczka na Talagówkę leśnymi drogami (w większości po dobrych szutrach i asfaltach). Alternatywnie można też podjechać szlakiem zielonym przez Czarne Błota. Po odpoczynku na szczycie czeka nas dość stromy i kamienisty zjazd do Stróż, gdzie docieramy z powrotem na płaskie brzegi Raby. Dojazd stąd do Zarabia potrafi być dość błotnisty (rozjeżdżone polne drogi na terenach nadrzecznych), więc dopóki nie będzie tu trasy VeloRaba z prawdziwego zdarzenia, przydadzą nam się w dalszym ciągu grubsze opony. Po zamknięciu pętli polecamy odpoczynek na plaży lub licznych miejscach odpoczynku. Maksymalna wysokość to: 642 m n.p.m. Najniższy punkt na trasie znajduje się na wysokości: 207 m n.p.m. 63% trasy biegnie przez las. Atrakcje turystyczne: Lipa z 1830 r. (m. Myślenice), wieża widokowa na Górze Chełm, park wypoczynkowy Zarabie Myślenice, kolej linowa na Górę Chełm, pumptrack ziemny, prywatne obserwatorium astranomiczne Atrakcje przyrodnicze: Rezerwat Przyrody Zamczysko nad Rabą, użytek ekologiczny „Młaka źródliskowa” Szlak przebiega w 53% po drogach odseparowanych od ruchu samochodowego.
Myślenice - Stróża - Styrek - Myślenice

Na Bacówkę nad Wierchomlą oraz pętla Kotylniczy Wierch

Na Bacówkę nad Wierchomlą oraz pętla Kotylniczy Wierch

Na Bacówkę nad Wierchomlą pelta Kotylniczy Wierch
Skala trudności: Dla zaawansowanych
Rodzaj szlaku: rowerowy
Długość szlaku: 30,3 km
Wierchomla Wielka Region turystyczny: Tarnów i okolice
Początek szlaku: Wierchomla Wielka Koniec szlaku: Wierchomla Wielka Całkowita długość szlaku: 30,3 km Poziom trudności: trudny Kolor: zielony/niebieski Propozycja połączenia tak naprawdę dwóch szlaków w jedną wycieczkę pod MTB, która pokaże nam piękno i zarazem pazur Beskidu Sądeckiego. Pod Bacówkę PTTK nad Wierchomlą dojeżdżamy ze stacji kolejowej Wierchomla szlakiem zielonym, a następnie robimy pętlę na Jaworzynę Krynicką rowerowym szlakiem niebieskim. To tylko przykład jak wyglądają tu okoliczne szlaki górskie, więc jeśli rozsmakujecie się w tych górach, polecamy również eksplorację pozostałych szlaków w okolicy (np. na Halę Łabowską czy nowy Szlak Wód Mineralnych). Pod ośrodek w Wierchomli (hotel, dolna stacja kolejki krzesełkowej), gdzie w sezonie letnim funkcjonuje tu również bikepark docieramy asfaltową drogą publiczną. Solidne kręcenie rozpoczyna się dopiero po zjechaniu na leśną drogą transportową do Bacówki pod Wierchomlą. Po dotarciu do niej polecamy kawę i odpoczynek ze świetnym widokami i nabranie sił pod największy podjazd tego dnia czyli Runek oraz dalej pod Jaworzynę Krynicką. Ten odcinek będzie też najbardziej kamienisty, stąd jest to propozycja tylko dla rowerów z szerokim oponami. Po dotarciu pod górną stację kolei gondolowej na Jaworzynie można znowu zrobić sobie kolejny popas z widokiem i skorzystać z licznych działających tu karczm. Dalej czeka nas zjazd świetną szutrówką do Szczawnika, gdzie warto zatrzymać się na krótkie zwiedzanie cerkwi św. Dymitra, obok której funkcjonuje również miejsce odpoczynku ze źródełkiem wody mineralnej. Podjazd z powrotem pod Bacówkę to już spokojne kręcenie podjazdu po szerokiej drodze leśnej obok przechodzącej obok Rezerwatu Żebracze. Maksymalna wysokość to: 1086 m n.p.m. Najniższy punkt na trasie znajduje się na wysokości: 207m n.p.m. Trasa biegnie przez następujące obszary chronione: Parki Krajobrazowe: Popradzki Park Krajobrazowy Rezerwat: Żebracze Natura 2000: Ostoja Popradzka 74% trasy biegnie przez las. Atrakcje turystyczne: Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Muszyna), Cerkiew Św. Dymitra (Szczawnik), Bacówka PTTK nad Wierchomlą, Jaworzyna Krynicka. Atrakcje przyrodnicze: Natura 2000 - Ostoja Popradzka, Rezerwat Przyrody Lembarczek, Rezerwat Przyrody Żebracze, Popradzki Park Krajobrazowy. Szlak przebiega w 67% po drogach odseparowanych od ruchu samochodowego.
Werchomla Wielka - Wierchomla Mała - Szczawnik - Wierchomla Mała- Werchomla Wielka

Szlak rowerowy Grodzisko oraz Skansen

Szlak rowerowy Grodzisko oraz Skansen

Trasa rowerowa Grodzisko oraz Skansen - gmina Babica
Skala trudności: Dla początkujących
Rodzaj szlaku: rowerowy
Długość szlaku: 17,9 km
Mętków Region turystyczny: Tarnów i okolice
Początek szlaku: Mętków Koniec szlaku: Rozkochów Całkowita długość szlaku: 17,9 km Poziom trudności: łatwy Kolor szlaku: czerwony Nowe dwa szlaki rowerowe, jakie powstały w roku 2019 z inicjatywy gminy Babica. To propozycja zjazdu z Wiślanej Trasy Rowerowej (WTR) i odbicia w stronę największych atrakcji turystycznej gminy czyli skansenu w Wygiełzowie oraz Zamku Lipowiec. Trasa nadaje się w zasadzie pod każdy typ roweru poza szosówkami. Z Mętkowa (styk z WTR) do Wygiełzowa szlak „Grodzisko” prowadzi nas w większości płaskimi, szutrowymi drogami aż pod start ścieżki edukacyjno-rekreacyjnej „Tajemnice Góry Grodzisko”. Stąd czeka nas krótki, nieoznakowany kawałek pod bramę Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego. Zdecydowanie polecamy jego zwiedzenie oraz podjazd pod pobliski Zamek Lipowiec, choć to dość wymagająca, techniczna wspinaczka ze względu na stromiznę i gruntowe podłoże (można się przespacerować zostawiając rowery na dole). Dalszy powrót do WTR w Rozkochowie prowadzi po szlaku „Skansen” poprowadzonym po spokojnych, asfaltowych drogach w ruchu ogólnym. Przy obu tych szlakach utworzono kilka miejsce postojowych z plenerowymi siłowniami i ławeczkami, a w samym Rozkochowie można zatrzymać się w Miejscu Odpoczynku Rowerzystów zlokalizowanych przy jednym z malowniczych rozlewisk starej Wisły. Jeśli komuś mało atrakcji to gorąco polecamy w tej okolicy również zalew Skowronek oraz drezyny rowerowe w Regulicach (www.drezynyregulice.pl) . Maksymalna wysokość to: 287 m n.p.m. Najniższy punkt na trasie znajduje się na wysokości: 223 m n.p.m. Trasa biegnie przez następujące obszary chronione: Natura 2000: Dolina Dolnej Skawy 44% trasy biegnie przez las. Atrakcje turystyczne: Nadwiślański Park Etnograficzny (Babice), Zamek Lipowiec (Babice). Atrakcje przyrodnicze: Natura 2000 - Dolina dolnej Skawy, Rezerwat Przyrody Bukowica, Rezerwat Przyrody Lipowiec. Szlak przebiega w 35% po drogach odseparowanych od ruchu samochodowego.
Mętków - Wygiełzów - Włosień - Rozkochów

Zalew Chechło – Puszcza Dulowska – Rudno (niebieski)

Zalew Chechło – Puszcza Dulowska – Rudno (niebieski)

Drewniany pomost nad zalewem, na nim ludzie.
Skala trudności: Dla początkujących
Rodzaj szlaku: rowerowy
Trzebinia Region turystyczny: Tarnów i okolice
Początek szlaku: Trzebinia Koniec szlaku: Rudno Całkowita długość szlaku: 14,5 km Poziom trudności: łatwy Kolor szlaku: niebieski To jeden z najłatwiejszych szlaków rowerowych jakie oplatają ziemię chrzanowską, od którego warto rozpocząć eksplorację tych terenów (pełną listę znajdziecie przewodnik.powiat-chrzanowski.pl/szlaki-rowerowe/). Szlak niebieski jest nie tylko dobrym łącznikiem z Trzebinią dla Szlaku Orlich Gniazd czy Pętli Wokół Trzebini, ale również świetną propozycją dla rodzinnych wycieczek po najbardziej płaskim fragmencie Puszczy Dulowskiej. Trasa poprowadzona jest w większości po odseparowanych od ruchu samochodowego asfaltowo-szutrowych drogach leśnych. Po drodze spotkacie liczne miejsca odpoczynku w postacie ławek i stołów, a nad zalewem Chechło odnowiona całkiem niedawno plaża i całe centrum wypoczynkowe (place zabaw, sanitariaty, molo). Na obu końcach szlaku dostępne są parkingi samochodowe, a z Krakowa można dostać się tu również pociągiem (stacje Krzeszowice oraz Trzebinia). Polecamy również podjazd (dość stromy, szlakiem czarnym) lub spacer pod Zamek Tenczyn. Nadaje się pod każdy typ roweru poza rowerami szosowymi. W przyszłości szlak będzie również fragmentem trasy VeloRudawa, trwa obecnie projektowanie jej przebiegu. Maksymalna wysokość to: 340 m n.p.m. Najniższy punkt na trasie znajduje się na wysokości: 282 m n.p.m. Trasa biegnie przez następujące obszary chronione: Parki Krajobrazowe: Tenczyński Park Krajobrazowy 99% trasy biegnie przez las. Atrakcje turystyczne: Zamek Tenczyn (Krzeszowice), Zalew Chechło Atrakcje przyrodnicze: Tenczyński Park Krajobrazowy, Puszcza Dulowska Szlak przebiega w 60% po drogach odseparowanych od ruchu samochodowego.
Trzebinia Zalew Chcechło - Puszcza Dulowska - Rudno

Wokół gminy Trzebinia

Wokół gminy Trzebinia

Wokół gminy Trzebinia
Skala trudności: Dla zaawansowanych
Rodzaj szlaku: rowerowy
Długość szlaku: 49,8 km
Trzebinia Region turystyczny: Tarnów i okolice
Początek szlaku: Trzebinia Koniec szlaku: Trzebinia Całkowita długość szlaku: 49,8 km Poziom trudności: trudny Opis: Maksymalna wysokość to: 452 m n.p.m. Najniższy punkt na trasie znajduje się na wysokości: 274 m n.p.m. Trasa biegnie przez następujące obszary chronione: Parki Krajobrazowe: Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie, Tenczyński Park Krajobrazowy 51% trasy biegnie przez las. Atrakcje turystyczne: Atrakcje przyrodnicze: Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie, Tenczyński Park Krajobrazowy. Szlak przebiega w 43% po drogach odseparowanych od ruchu samochodowego.
Trzebinia - os. Siersza - Czyżówka - Płoki - Psary - Dulowa - Bolęcin - Piła Kościelecka - Trzebinia

Brzeszcze na rowerze

Brzeszcze na rowerze

fragment asfaltowej ścieżki rowerowej w Brzeszczach
Skala trudności: Dla początkujących
Rodzaj szlaku: rowerowy
Długość szlaku: 15,0 km
Brzeszcze
Początek szlaku: Brzeszcze Koniec szlaku: Skidziń Całkowita długość szlaku: 15,0 km Poziom trudności: łatwy Nowy szlak na terenie gminy Brzeszcze o długości 14 km meandrujący przez malownicze stawy w rozlewiskach rzeki Wisły i Soły. W większości poprowadzony po drogach szutrowych i asfaltowych, bocznych ulicach miasta. Ze względu na płaskie przebiegi i mały ruch samochodowy nadaje się do jazdy rekreacyjnej nawet dla początkujących, w zasadzie każdym typem roweru poza rowerami szosowymi. Styk z Wiślaną Trasa Rowerową ma na terenie obszaru Natura 2000, a dotrzeć możemy też do niego ze stacji kolejowej Jawiszowice-Brzeszcze. Szlak jest dobrze oznakowany. Utworzono tu też dwa miejsca odpoczynku dla rowerzystów z tablicami informacyjnymi i mapami. Szlak łączy się też z kolejnym szlakiem na terenie gminy Brzeszcze po miejscach pamięci KL Auschwitz – Birkenau, więc można je oba wykorzystać jako propozycję na solidne zwiedzenia miasta i okolic. W przyszłości może być też łącznikiem z trasą VeloSoła. Maksymalna wysokość to: 260 m n.p.m. Najniższy punkt na trasie znajduje się na wysokości: 232 m n.p.m. Trasa biegnie przez następujące obszary chronione: Natura 2000: Dolina Dolnej Soły, Stawy w Brzeszczach 28% trasy biegnie przez las. Atrakcje turystyczne: Atrakcje przyrodnicze: Natura 2000 - Dolina dolnej Soły, Natura 2000 - Dolna Soła, Natura 2000 - Stawy w Brzeszczach. Szlak przebiega w 37% po drogach odseparowanych od ruchu samochodowego.
Brzeszcze - Miedźna - Skidziń

Skarby Blisko Krakowa - Trasa nr 2 - Malowniczymi zakątkami gminy Skawina

Skarby Blisko Krakowa - Trasa nr 2 - Malowniczymi zakątkami gminy Skawina

Skarby Blisko Krakowa - Trasa nr 2 - Malowniczymi zakątkami gminy Skawina
Skala trudności: Dla średniozaawansowanych
Rodzaj szlaku: rowerowy
Długość szlaku: 43,6 km
Skawina Region turystyczny: Tarnów i okolice
Początek szlaku: Skawina Koniec szlaku: Skawina Całkowita długość szlaku: 43,6 km Poziom trudności: średni Opis: Maksymalna wysokość to: 352 m n.p.m. Najniższy punkt na trasie znajduje się na wysokości: 207 m n.p.m. Trasa biegnie przez następujące obszary chronione: 12% trasy biegnie przez las. Atrakcje turystyczne: Dwór w Ochodzy (Skawina), Izba Regionalna (Skawina), Prehistoryczna Osada w Woli Radziszowskiej (Skawina). Atrakcje przyrodnicze: Natura 2000 - Cedron, Rezerwat Przyrody Kozie Kąty, Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy. Szlak przebiega w 23% po drogach odseparowanych od ruchu samochodowego.
Skawina - Kopanka Pierwsza - Ochodza - Wielkie Drogi - Sosnowice - Grabie - Wola Radziszowska - Las Bronaczowa - Radziszów - Skawina

Greenways Szlak Bursztynowy

Greenways Szlak Bursztynowy

Greenways Szlak Bursztynowy
Skala trudności: Dla zaawansowanych
Rodzaj szlaku: rowerowy
Długość szlaku: 246,6
Borusowa Region turystyczny: Tarnów i okolice
Początek szlaku: Borusowa Koniec szlaku: Lipnica Wielka Całkowita długość szlaku: 246,6 km Poziom trudności: trudny Maksymalna wysokość to: 1021 m n.p.m. Najniższy punkt na trasie znajduje się na wysokości: 167 m n.p.m. Trasa biegnie przez następujące obszary chronione: Parki Krajobrazowe: Bielańsko - Tyniecki Park Krajobrazowy Parki Narodowe: Babiogórski PN Rezerwat: Gibiel Natura 2000: Puszcza Niepołomicka, Babia Góra, Cedron, Jadowniki Mokre, Łąki Nowohuckie, Dolny Dunajec 24% trasy biegnie przez las. Atrakcje turystyczne: Bazylika archikatedralna pw. Świętych Stanisława i Wacława (Śródmieście), Dom Malarek (Olesno), Dwór (Szczurowa), Dwór w Stryszowie (Stryszów), Fabryka Emalia Oskara Schindlera (Podgórze), Izba Regionalna (Skawina), Karczma "Rzym" (Sucha Beskidzka), Kościół pw. Św. Klemensa w Zawoi (Zawoja), Kościół pw. Św. Wincentego i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Nowa Huta), Kraków – historyczny zespół miasta (Śródmieście), Lanckorona (Lanckorona), Malowane zagrody (Olesno), Muzeum Emila Zegadłowicza (Sucha Beskidzka), Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej (Sucha Beskidzka), Prehistoryczna Osada w Woli Radziszowskiej (Skawina), Tyniec – zespół opactwa benedyktynów (Podgórze), Wawel (Śródmieście), Zagroda Felicji Curyłowej (Olesno), Zamek Królewski (m. Niepołomice). Atrakcje przyrodnicze: Natura 2000 - Babia Góra, Natura 2000 - Cedron, Natura 2000 - Dębnicko-Tyniecki Obszar Łąkowy, Natura 2000 - Dolina Nidy, Natura 2000 - Dolny Dunajec, Natura 2000 - Jadowniki Mokre, Natura 2000 - Łąki Nowohuckie, Natura 2000 - Ostoja Nidziańska, Natura 2000 - Puszcza Niepołomicka, Natura 2000 - Skawiński Obszar Łąkowy, Natura 2000 - Torfowisko Wielkie Błoto, Rezerwat Przyrody Bielańskie Skałki, Rezerwat Przyrody Gibiel, Rezerwat Przyrody Skałki Przegorzalskie, Rezerwat Przyrody Skołczanka, Babiogórski PN, Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy. Szlak przebiega w 26% po drogach odseparowanych od ruchu samochodowego.
Gręboszów - Olesno - Żabno - Radłów - Szczurowa - Borzęcin - Rzezawa - Bochnia - Drwinia - Kłaj - Niepołomice - m. Niepołomice - Nowa Huta - Śródmieście - Podgórze - M. Skawina - Skawina - Lanckorona - Stryszów - Kalwaria Zeb. - Zembrzyce - Sucha Beskidzka - Stryszawa - Zawoja - Jabłonka - Lipnica Wielka

Dolina Raby Gdów

Dolina Raby Gdów

Dolina Raby Gdów
Skala trudności: Dla początkujących
Rodzaj szlaku: rowerowy
Długość szlaku: 10,7
Gdów Region turystyczny: Tarnów i okolice
Początek szlaku: Gdów Koniec szlaku: Gdów Całkowita długość szlaku: 10,7 km Poziom trudności: łatwy Opis: Maksymalna wysokość to: 252 m n.p.m. Najniższy punkt na trasie znajduje się na wysokości: 212 m n.p.m. Trasa biegnie przez następujące obszary chronione: 1% trasy biegnie przez las. Przebieg trasy: Gdów - Nieznanowice - Gdów Atrakcje turystyczne: Atrakcje przyrodnicze: Szlak przebiega w 37% po drogach odseparowanych od ruchu samochodowego.
Gdów - Nieznanowice - Gdów

VeloRaba (Stanisławice – Uście Solne)

VeloRaba (Stanisławice – Uście Solne)

VeloRaba (Stanisławice- Mikluszowice-Uście Solne)
Skala trudności: Dla początkujących
Rodzaj szlaku: rowerowy
Długość szlaku: 25,2
Stanisławice Region turystyczny: Tarnów i okolice
Początek szlaku: Stanisławice Koniec szlaku: Uście Solne Całkowita długość szlaku: 25,2 km Poziom trudności: łatwy Opis: Maksymalna wysokość to: 219 m n.p.m. Najniższy punkt na trasie znajduje się na wysokości: 182 m n.p.m. Trasa biegnie przez następujące obszary chronione: Parki Krajobrazowe: Parki Narodowe: Rezerwat: Gibiel Natura 2000: Puszcza Niepołomicka 55% trasy biegnie przez las. Atrakcje turystyczne: Atrakcje przyrodnicze: Natura 2000 - Dolina Rzeki Gróbki, Natura 2000 - Puszcza Niepołomicka, Rezerwat Przyrody Długosz Królewski, Rezerwat Przyrody Gibiel. Szlak przebiega w 93% po drogach odseparowanych od ruchu samochodowego.
Stanisławice - Puszcza Niepołomicka - Mikluszowice - Wyżyce - Uście Solne

Dąbrowa Tarnowska - Tarnów Mościce

Dąbrowa Tarnowska - Tarnów Mościce

Dąbrowa Tarnowska - Tarnów Mościce
Skala trudności: Dla początkujących
Rodzaj szlaku: rowerowy
Długość szlaku: 29,2
Tarnów Region turystyczny: Tarnów i okolice
Początek szlaku: Dąbrowa Tarnowska Koniec szlaku: Tarnów Mościce Całkowita długość szlaku: 29,2 km Poziom trudności: łatwy Opis: Maksymalna wysokość to: 223 m n.p.m. Najniższy punkt na trasie znajduje się na wysokości: 181 m n.p.m. Trasa biegnie przez następujące obszary chronione: Natura 2000: Dolny Dunajec 12% trasy biegnie przez las. Atrakcje turystyczne: Kościół pw. Wszystkich Świętych (m. Dąbrowa Tarnowska). Atrakcje przyrodnicze: Natura 2000 - Dolny Dunajec. Szlak przebiega w 16% po drogach odseparowanych od ruchu samochodowego.
Tarnów Mościce - Biała - Łęg Tarnowski - Żabno - Odporyszów - Oleśnica - Dąbrowa Tarnowska

Bogumiłowice PKP – Szczepanów (niebieski)

Bogumiłowice PKP – Szczepanów (niebieski)

Bogumiłowice PKP – Szczepanów (niebieski)
Skala trudności: Dla początkujących
Rodzaj szlaku: rowerowy
Długość szlaku: 31,4
Bogumiłowice Region turystyczny: Tarnów i okolice
Początek szlaku: Bogumiłowice Koniec szlaku: Szczepanów Całkowita długość szlaku: 31,4 km Poziom trudności: łatwy Maksymalna wysokość to: 233 m n.p.m. Najniższy punkt na trasie znajduje się na wysokości: 185 m n.p.m. 45% trasy biegnie przez las. Szlak przebiega w 49% po drogach odseparowanych od ruchu samochodowego.
Bogumiłowice PKP - Wierzchosławice - Brzeźnica - Borzęcin - Przyborów - Szczepanów

Tarnów Mościce - Szczepanów (szlak czerwony)

Tarnów Mościce - Szczepanów (szlak czerwony)

Tarnów Mościce - Szczepanów (szlak czerwony)
Skala trudności: Dla początkujących
Rodzaj szlaku: rowerowy
Długość szlaku: 24,6
Tarnów Region turystyczny: Tarnów i okolice
Początek szlaku: Tarnów Mościce Koniec szlaku: Szczepanów Całkowita długość szlaku: 24,6 km Poziom trudności: łatwy Maksymalna wysokość to: 239 m n.p.m. Najniższy punkt na trasie znajduje się na wysokości: 190 m n.p.m. Trasa biegnie przez następujące obszary chronione: Natura 2000: Dolny Dunajec 26% trasy biegnie przez las. Atrakcje turystyczne: Atrakcje przyrodnicze: Natura 2000 - Dolny Dunajec. Szlak przebiega w 24% po drogach odseparowanych od ruchu samochodowego.
Tarnów Mościce - Ostrów - Bogumiłowice - Łętowice - Biadoliny Radłowskie - Wokowice - Sterkowiec - Szczepanów

Tarnów Mościce - Ciężkowice (szlak zielony)

Tarnów Mościce - Ciężkowice (szlak zielony)

Tarnow Moscie Ciezkowice zielony
Skala trudności: Dla zaawansowanych
Rodzaj szlaku: rowerowy
Długość szlaku: 92
Tarnów Region turystyczny: Tarnów i okolice
Początek szlaku: Tarnów Mościce Koniec szlaku: Ciężkowice Całkowita długość szlaku: 92,4 km Poziom trudności: trudny Maksymalna wysokość to: 408 m n.p.m. Najniższy punkt na trasie znajduje się na wysokości: 176 m n.p.m. Trasa biegnie przez następujące obszary chronione: Parki Krajobrazowe: Ciężkowicko - Rożnowski Park Krajobrazowy Natura 2000: Dolny Dunajec 17% trasy biegnie przez las. Atrakcje turystyczne: Dwór (Szczurowa) Atrakcje przyrodnicze: Natura 2000 - Biała Tarnowska, Natura 2000 - Dolny Dunajec, Natura 2000 - Jadowniki Mokre, Ciężkowicko-Rożnowski Park Krajobrazowy. Szlak przebiega w 31% po drogach odseparowanych od ruchu samochodowego.
Tarnów Mościce - Ostrów - Komorów - Siedlec - Radłów - Biskupice Radłowskie - Zabawa - Wał Ruda - Dołęga - Borzęcin - Bielcza - Biadoliny PKP - Wojnicz - Grabno - Szkodna - Zakliczyn - Budzyń - Kipszna - Ciężkowice Bogoniowice