W powietrzu

Samoloty stojące przy hangarze na lotnisku w Łososinie
Oglądanie pięknego regionu Małopolski z góry może być niezapomnianym przeżyciem - tylko dla osób, które nie mają lęku wysokości!

Kto choć raz leciał samolotem ten wie, jak niesamowite wrażenie sprawia ziemia oglądana z góry. Miasto, w którym na co dzień mieszkamy zyskuje zupełnie inny obraz, pagórki i wzniesienia stają się niemalże magiczne, a wijące się pomiędzy nimi rzeki dodają niesamowitego klimatu. Oglądanie ziemi z góry nie jest jednak zarezerwowane dla pasażerów linii lotniczych i samych pilotów. Skorzystać z tej opcji może każdy – o ile tylko nie ma lęku przestrzeni i wysokości. W Małopolsce możliwości jest wiele, zaczynając od lotów na paralotni, po bardziej ekstremalne skoki spadochronowe. Może to być nie tylko doskonała okazja do zobaczenia okolicy z innej perspektywy, ale również sprawdzenia swoich własnych możliwości. Loty paralotnią czy skoki spadochronowe to także oryginalny pomysł na prezent. Bliska nam osoba z pewnością ucieszy się z takiej możliwości, o ile tylko podejmie wyzwanie! Większość ośrodków oferuje zakup vouchera prezentowego z długim terminem realizacji. Niektóre z nich prowadzą również kursy i szkolenia, jeśli ktoś byłby zainteresowany wzięciem sterów we własne ręce. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak loty w tandemie, pod okiem doświadczonego instruktora, który zapewni bezpieczny start i powrót na ziemię. W Małopolsce działa wiele ośrodków oferujących loty na paralotni i skoki spadochronowe oraz kilka aeoroklubów. Zobaczcie ich listę i korzystajcie z uroków latania w przestworzach!

Loty na paralotni. Popularne miejsca uprawiania paralotniarstwa to okolice Zakopanego (góra Nosal, Gubałówka, Czarna Góra, Kasprowy Wierch), Kluszkowiec (góra Wdżar), Szczawnicy (Jarmuta, Palenica) i Nowego Sącza (Skrzętle). Sporo miejsc, gdzie można polatać na paralotni, można również znaleźć w pobliżu Krakowa, głównie na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Aby samodzielnie latać na paralotni, trzeba ukończyć kurs, bez niego można jednak odbyć lot w tandemie z instruktorem.

Skoki spadochronowe. Bez kursów, po kilkuminutowym przeszkoleniu, można wykonać skok w tandemie, czyli będąc z instruktorem w jednej uprzęży. Oprócz wymienionych wyżej miejsc skoki tandemowe proponują aerokluby na lotniskach w Nowym Targu, Łososinie Dolnej i w Pobiedniku Wielkim pod Krakowem.

Loty na motolotni. Na wspomnianych lotniskach można też polatać na motolotni. Takie loty są również możliwe z lotniska w Tarnowie oraz z wielu innych miejsc.

Lot szybowcem. To wspaniałe doświadczenie lotu w przestworzach. Można wybrać loty widokowe zarówno nad Podhalem (lotnisko w Nowym Targu) czy Beskidami (lotnisko w Łososinie Dolnej), jak i nad Krakowem (lotnisko w Pobiedniku Wielkim). Na lotnisku w Pobiedniku Wielkim działa również sekcja balonowa.


Skoki spadochronowe i paralotniarstwo:

www.skyactive.nazwa.pl

www.skoczek.eu

www.kraksky.pl

https://tandemy.pl

Aerokluby w Małopolsce:
www.aeroklubkrakowski.pl
www.aeroklub.nowytarg.pl
www.aeroklubpodhalanski.pl
www.azt.tarman.pl


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets