Back

Zapraszamy nad Jezioro Czorsztyńskie do wypożyczalni sprzętu wodnego

Zapraszamy nad Jezioro Czorsztyńskie do wypożyczalni sprzętu wodnego

Jezioro Czorsztyńskie
Projekt „Budowa wypożyczalni sprzętu wodnego oraz urządzeń obsługi rekreacji przywodnej w Czorsztynie” jest projektem inwestycyjnym zrealizowanym w województwie małopolskim, gminie Czorsztyn nad Jeziorem Czorsztyńskim w ramach RPO WM Oś 6 Dziedzictwo regionalne, Działanie 6.3 Rozwój wewnętrznych potencjałów regionu.

Podjęte w ramach projektu działania przyczyniły się do budowy i rozbudowy infrastruktury rekreacyjnej na danym obszarze, odpowiedniego wykorzystania zasobów Jeziora Czorsztyńskiego. 

W ramach nowej infrastruktury w okresie letnim świadczone są usługi w zakresie: udostępnienie sprzętu pływającego, udostępnienie sprzętu sportowego, wypożyczalnia sprzętu wypoczynkowego w postaci leżaków, wypożyczalnia łódek, jachtów, możliwość skorzystania z przystani do cumowania sprzętu pływającego. Miejsce oferuje atrakcje w zakresie udostepnienia kąpieliska z plażą, w tym dwa baseny; jeden o max. głębokości 0,6 m oraz basen o głębokości ok.1,8 -2,5 m.

Stworzona infrastruktura stanowią szeroki wachlarz usług dla różnego typu o różnych stopniu aktywności turysty zarówno dla lubiących aktywnie i biernie wypoczywać, dla turysty indywidualnego i masowego.

Tuż obok wypożyczalni i kąpieliska znajduje się Tawerna Vito gwarantująca dobry posiłek, miły wypoczynek, rodzinną atmosferę i profesjonalną obsługę.